CAO kennis onderhandelingen

De onderhandelingen voor de nieuwe cao Ziekenhuizen verlopen moeizaam. Tijdens de derde onderhandelingsronde op 17 januari 2025 wezen de werkgeversorganisatie NVZ (Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen) de meeste voorstellen van de vakbonden af als “niet realistisch” of “geen prioriteit”. FBZ-onderhandelaar Joyce Kuijpers noemt dit een gemiste kans en benadrukt de noodzaak van betere arbeidsvoorwaarden voor de ruim 225.000 ziekenhuiswerknemers. FBZ is de vakbond voor zorgprofessionals en is actief bij de onderhandelingen voor het nieuwe CAO Ziekenhuizen.

Eerder, op 18 december 2024, spraken de vakbonden en de NVZ over thema’s als werkdruk en roosters. De reactie van de NVZ op de voorstellen van de vakbonden werd door FBZ als teleurstellend ervaren. Het overleg werd voortgezet op 17 januari 2025, nadat de NVZ de geplande onderhandelingsdag op 10 januari had geannuleerd.

Onderwerpen tijdens onderhandelingen voor het nieuwe CAO

Vakbondsorganisatie CNV zet in op een loonsverhoging van 6%, betere reiskostenvergoeding en een eerlijke vergoeding voor onregelmatig werken. Daarnaast pleit CNV voor meer ruimte voor werknemers om vrij te nemen en het recht om eerder te stoppen voor wie een zwaar beroep heeft.

Het volgende overleg staat gepland voor 7 februari 2025. Vakbonden hopen dan op meer bereidheid van de NVZ om tot concrete afspraken te komen die recht doen aan de inzet en behoeften van de zorgprofessionals.